Telefon Meşgulken Gelen Aramaları Görmek

Telefon ile birisi ile görüşürmek yaparken, sizi arayan kişiyi görememek bazen büyük sıkıntılara sebep olabiliyor. Telefonun neden meşgul, telefonunu neden kapattın? Telefonun çekmiyor gibi sorulara maruz kalmanız içten bile değil.

Telefonunuz ile başkası ile görüşme yaptığınız sırada gelen aramayı görmek için, GSM şirketleri, Türk Telekom (Arayanı Bil), Turkcell (Kim Aramış) ve Vodafone ise (Arayan Kim) gibi servisler ile hizmet veriyor; fakat, bu hizmetlerin hepsi yaklaşık 2 TL gibi bir rakam ile ücretlendirilmiş.

Hiç yoktan böyle bir hizmet için kim faturasında ekstradan böyle bir ücret görmek ister ki? Bu noktada teknolojinin nimetlerinden faydalanarak, bu özellikten ücretsiz yararlanabiliriz. Sürekli telefon görüşmeleri yapanlar için çok güzel bir özellik…

Telefonunuz ile bir başkası ile görüşme yaptığınız sırada sizi arayanı görerek, ya çağrıya cevap verebilir ya da çağrıyı bekletebilirsiniz. Bu konuyu Iphone ve Android cihazlar için ayrı ayrı ele alacağız.

Apple Iphone Cihazları için Meşgulken Arayanı Görme

Yapmanız gereken şey çok basit, telefonunuzun numara arama ekranına gelerek *43# tuşlayıp arama yapmak.

*43# ile meşgulken arayanı görme işlemi

Iphone telefonunuzda aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi,

Etkinleştirme Ayarlama Başarılı
Sesli Arama Bekletme

şeklinde bir mesaj ile karşılacaksınız.

Android Telefonlarda Meşgulken Arayanı Görme 

Yine aynı şekilde arama bölümüne girerek *43# kodunu arıyoruz. Önce MMI kodu çalıştırıldı şeklinde bir uyarı alırsınız ve aşağıdaki gibi arama bekletme hizmet etkinleştirildi bilgisi ekranınıza çıkar. (Marka ve modele göre, bu değişebilir)

Özellik Aktif mi?

Bu özelliğin telefonunuzda aktif olup olmadığınız kontrol etmek için: *#43# tuşlayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir