Kasnak İşi Modelleri

Geçmişten günümüze kadar gelen ve ilgi çektikçe bilinirliğini devam ettirecek bir elişi zanaatını olan kasnak işi’nin nasıl birşey olduğunu. Hangi tür modeller ve hangi çeşit desenlerinde örnekler çıkarabileceğini sizlere göstermeye çalışacağız.

Evlerin vazgeçilmezlerinden birisi herhalde kullandığımız elişi göznuru vererek hazırlanan örgü modelleridir.  Bunlardan biriside kasnak işi modelleridir.  Tabi ki her elemeğinin bir zorluğu illa ki olacaktır. Kasnak işinde de bir takım zorluklarla karşılabilirsiniz. Bunlardan en önemi olan işe bir kasnak yapmaktır. Aslında bununda bir çözümü var. Bir marangoza yaptıracağınız model ile bu işe kolay ve basit bir şekilde çözüm bulmuş olabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Kasnak İşi Modelleri

Ayrıca yıldız deseni verebilmek içinde yıldız şeklinde bir kasnağa ihtiyaç mutlaka olacaktık. Bir çok hanım evlerinde bu tür elemeği göznuru örneklere mutlaka yer veriyordur. Hatta genç hanımların çeyizlerinde, boğçalarında kasnak işlerine yer mutlaka ki yer verilecektir. Çünkü bu modeller oldukça gösterişli ve şık bir görünümdedir. Evinizin en güzel yerlerinde kullanabileceğiniz motifler ile evine güzellik ve ihtişam katabilirsiniz.

Salon takımları, vitrin takımları, oda takımları gibi modellere buradan ulaşabilirisiniz.

Unutmamalıyız ki, bu tür geleneksel motifleri yaşatmalıyız. Yok olup, gitmemesi için sizde deneyebilirsiniz.

Örneklere bakabilmek için 1. sıradaki resime tıklayınız. Yorum atmak için resimlerin en alt tarafındaki “yorum göndermek istiyorum” bölümünü kullanabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir