iPhone sahipleri neden iPhone X’e yükseltmiyor?

iPhone sahipleri neden iPhone X‘e yükseltmediklerini açıklıyor

Herkes iPhone X‘i sevmiyor

Herkes, geleceğin akıllı telefonu olduğunu düşünmüyor.

Amerika’da dolaşırken insanlara, iPhone X hakkında ne düşündüklerini sorduğumda bunun iyi bir telefon olduğuna inanıyorum şeklinde düşündüklerini gördüm. Bir T-Mobile satış elemanının söylediğine göre: “Apple’ın kullanıcıların beğenisine sunacağı heyecan verici olmayan, oldukça pahalı bir telefon.”

Amerikan yatırım bankası Piper Jaffray’de analist olan Michael Olson, iPhone X‘i tercih etmemeleri nedenlerini açıklayan 1.500 iPhone kullanıcısı hakkında bir anket oluşturdu.

Pazartesi günü, Philip Elmer-DeWitt’in Apple 3.0 blogunda ilk kez karşılaştığım anket sonuçlarına göre, iPhone sahiplerinin yüzde 44‘ü çok pratik bir nedenle yükseltmediklerini söylüyor; mevcut telefonlarından memnun olduklarını söylüyor.

Bu yine satış koalisyonundaki kişilerden duyduğum bir şey. Fort Myers, Florida’lı bir satış elemanı bana “Yeni telefon almak isteyen pek çok insanı bulamadım, gerçekten yeni bir şeyler almaları için çalışmak zorundayım” dedi.

Piper Jaffray anketindeki pek çok kişi mali açıdan işaret ediyor. Yüzde üçü telefonun çok pahalı olduğu sonucuna vardı. Sadece 64 GB sürüm için 999 Dolar ve 256 GB için 1,149 Dolar‘lık fiyatlarla satış noktalarını görebilirsiniz.

Bu kadar para harcayacaksanız, gerçekten özel bir şey olduğuna inanmak istersiniz. Görünüşe göre bu insanlar bu hissi alamadı.

Şu yatsınamaz bir gerçek ki Apple artık kreatif ürünler çıkarmıyor; taklit edilen bir teknoloji devi iken şimdi taklit eden bir firma haline geldi.

Not: Tamamen kişisel yorumlar içermektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir