Etiket arşivi: Samsung

Gelecek Yıl, Samsung Telefonlarının Kulaklık Jakı Olmayabilir

Kulaklık jakı meraklıları için büyük bir son yaklaşıyor olabilir.

Kore çıkışlı ETnews, Samsung‘un önümüzdeki yıl amiral gemisi akıllı telefonlarından kulaklık jakını çıkarmayı planladığını (Android Authority aracılığıyla) bildirdi.

Çevirici apartları sevmeyen ve kablolu kulaklıkların hala kablosuz olanlara göre avantajlara sahip olduğunu düşünen insanlardan biriyseniz, bu kötü haber. Apple‘ın “cesurca” kulaklık jakını 2016’da iPhone 7’de kaldırdığından beri, çok sayıda telefon üreticisi bu modayı takip etti; ancak en büyük rakibi Samsung değil.

Ne yazık ki, kulaklık girişi gelecek yılın sonlarında olmayabilir. ETnews’in kaynaklarına göre, şirketin 2019 sonbaharından sonra kulaklık jakını kaldıracağını ve telefonlarıyla birlikte bir  3.5 mm girişini USB-C’ye dönüştüren aparat ile göndereceğini iddia ediyor. İyi haber ise, MWC 2019 etkinliği ile tanıtılacak olan Samsung Galaxy S10‘un muhtemelen 3.5 mm ses jakını kaldırmayacak.

Daha önce Apple’ın stratejisini takip edecek olan Samsung bakalım, bu konuda teknoloji severlerden nasıl bir tepki alacak? Önümüzdeki sonbaharı merakla bekliyoruz…

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ Alınır mı?

Galaxy S9 ve Galaxy S9+: Yükseltme ya da yükseltmeme nedenleri!

Galaxy S9 ve Galaxy S9 +, Samsung’un hayranları için büyük bir soru ile geldi: Galaxy S8’den S9’a geçmeli miyiz? Şimdi, MWC 2018‘de tanıtılan bu yepyeni telefon modeli üzeride duracağız.

İnsanları ilk bakışta, S8 ile Galaxy S9 gibi yanıltmak kolay olacak. Çünkü, Samsung, akıllı telefonu sanki hiç yeniden tasarlamamış gibi görünüyor. Oysaki şirket, bugüne kadarki en popüler tasarım olduğunu iddia etti. 2017 ve 2018 amiral gemileri aynı ekran boyutuna ve çözünürlüğüne sahip ve her ikisi de kasasını sol ve sağ kenarlarını saran kavisli bir Süper AMOLED paneli kullanmaktadır.
Okumaya devam et