Etiket arşivi: Faceebok Haberleri

Facebook Profil ve Hikayelere Müzik Eklenebilecek

Facebook profil ve hikayelere müzik özellikleri ekliyor.

Facebook, bugün daha fazla müzik özelliği yayınlıyor ve lisanslama ortaklığını sağlarsa hikayelere, kullanıcı profillerine ve canlı yayınlara entegre etmenin daha fazla yolunu sunucak

Bugünden başlayarak, kullanıcılar Facebook hikayelerine müzik çıkartmaları ekleyebilecekler. Şarkıları arayabilir, paylaşmak istediğiniz parçayı seçebilir, sanatçı ve şarkı adıyla ekleyebilirsiniz. Haziran ayında özelliği tanıtan Instagram hikayelerinde olduğu gibi tam olarak aynı şekilde çalışacak.

Facebook, rakibi olan TikTok’a (Musical.ly) karşı hazırladığı Lip Sync Live‘ı da genişletiyor. Böylece yaratıcılar ve sanatçılar hayranlarıyla bağlantı kurabilirler. Jess Glynne’nin son zamanlarda yaptığı gibi, sanatçıların şarkılarını teşvik etmelerinde büyük olasılıkla yararlı olacaktır. Lip Sync Live da daha çok karaoke benzeri bir deneyim yaratmak için ekrana şarkı sözleri ekliyor.

Son olarak, Facebook, kullanıcı profillerinde yeni bir müzik bölümüne şarkı ekleme yeteneğini başlatacak. Kullanıcıların henüz gerçek zamanlı olarak ne dinlediklerini göstermeyecek, çünkü profillerine eklemek istedikleri şarkıyı manuel olarak seçmeleri gerekiyor. Bunun yerine, şu anda neye girdiğinizi göstermenin veya en sevdiğiniz şarkının ne olduğunu paylaşmanın bir yoludur. Profilinize ziyaretçiler şarkının bir kısmını dinlemek için müzik bölümüne dokunup ve kendi profiline şarkı eklemek veya sanatçının Facebook sayfasına alınacağı seçeneği olacaktır.