Etiket arşivi: edevlet şifresi nasıl alabilirim

eDevlet Sitesi Turkiye.gov.tr

Gelişen ve büyümeye devam eden sanal ortamda artık devlet hizmetleride hızlı ve büroksi sisteminden uzak bir şekilde sunulmaktadır. Bu nedenle Edevlet sistemi oluşturulmuştur.

eDevlet nedir?

Devlet tarafından vatandaşlara sunduğu hizmetleri elektronik ortamdan vermesidir. Edevlet Kapısı vasıtasıyla vatandaşlar; aldıkları hizmet, hızlı, kesintisiz ve bürokratik işlemlerden arındırılmış olarak sunulmaktadır.

eDevlet Kapısı nedir?

Devlet tarafından sunulan kamu hizmetlerinin tek bir alan üzerinden vatandaşlara erişim imkanı verilmesidir. Hizmetlerin sunulduğu resmi site; www.turkiye.gov.tr adresidir.
“Devletin Kısayolu” sloganı ile yayın yapan turkiye.gov.tr adresinde 39 kurum bulunmaktadır. Bu kurumlara ait toplam sunulan hizmet sayısı: 311

turkiye.gov.tr adresine en çok kullanılan hizmetler; araç sorgulama, sgk hizmet dökümü, askerlik yeri sorgulama, mahkeme dava dosyası, tc numarası sorgulama popüler hizmetler arasında yer almaktadır. Bunun gibi 311 adet hizmet sitede bulunmaktadır.

turkiye.gov.tr adresine giriş yapmak için şifre almanız gerekmektedir. En kolay şekilde nasıl şifre alabilirim diyorsanız edevlet şifre alma sayfasını tıklayınız.