Etiket arşivi: derya baykal

Derya Baykal’ın Programı 1 Ekim’de Başlıyor

Bayanların sevdiği bir isim olan Derya Baykal 1 Ekim Pazartesi günü yeni sezon programı ile yayına başlıyor.

Program içerisinde elişi örgüler, danteller, değişik süs eşyaları, elemeği göznuru motifler, en güzel yemeklerin tariflerini bulabilirsiniz.

 

YENİ SEZON HAKKINDA BEKLENTİLERİNİZ VE İSTEKLERİNİZİ YORUM OLARAK GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

 

Derya Baykal Örgü Modelleri

Birbirinden güzel ve emek harcanmış el elemeği ve göznuru Örgü modelleri

Örneklere bakabilmeniz için ufak olan resimlere tıklamanız gerekiyor.

Modellere yorum göndermek mi istiyorsun? Tıkla, yorumunu gönder

Spor Converse Ayakkabısı Süsleme

SPOR AYAKKABI SÜSLEME (CONVERSE)
Deryanın dünyası programının sunucusu Derya Baykal, sizler için converse ayakkabısının nasıl süsleneceğine dair bilgiler veriyor. Malzeme olarak sadece iki farklı ürün gerekiyor.

MALZEMELER:

– İNCE YÜN
– TIĞ NO 2.1 mm

YAPILIŞI

18 zincir çekilir. 12.nci zincire sık iğneyle tutturulur. 6 zincir daha çekilip, zincirin sonuna tutturulur. Çevresine sık iğne yapılı. İlk yuvanın başından başlayarak ilk ilmeğe iki tane ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilir. Aynı yuvaya 2 tane daha ikili trabzan yapılır. Zincir çekmeden sonraki ilmeğe atlanıp aynı işlem uygulanır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür. 3 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. Zincir çekilen yuvaya iki tane ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilir tekrar 2 tane ikili trabzan yapılır. Zincir çekmeden sonraki yuvaya atlanıp aynı işlem tekrarlanır. Bu ve sonraki sıra aynı şekilde örülür. 7 zincir çekilir, 2 zincir çekilen yuvaya sık iğneyle tutturulur. 7 zincir çekilir, sonraki yuvaya tutturulur. Sıra sonunda geri dönülüp, zincirlerin üstüne 3 tane sık iğne 2 tane 3 zincir çekilip sık iğneyle sabitlenir. 3 sık iğne daha yapılıp, tamamlanır.