Etiket arşivi: Apple

Apple Artık CarPlay’de 3. Taraf Trafik Uygulamalarına İzin Veriyor

Apple’ın iPhone’unuzu arabanızın bilgi-eğlence sistemine bağlayan sürüş uygulaması CarPlay, kullanıcılarını uzun süredir rahatsız ediyordu; çünkü Apple Haritalar’ı kullanmaya zorluyordu.

Sürüş sırasında gezinmek için Google Haritalar veya Waze kullanan iPhone kullanıcıları için, bu genellikle can sıkıcı bir durumdu. Jetbilgi’nin kendi editörlerinden biri Android’e geçti, böylece Başakşehir’de yeni arabasında işe gelmek için Google Haritalar’ı kullanabilecekti. O yalnız değil.

Ancak Apple’ın Dünya Genelinde düzenlenen San Jose’deki Geliştirici Konferansı’nda, yeni iOS 12, pek çok sürücü için küçük ama olağanüstü bir değişiklik içeriyordu: Üçüncü taraf navigasyon uygulamaları için destek verecek.

Apple’da görevli Susan Prescott, üç harita uygulaması seçeneği ile yeni CarPlay uygulamasının bir demosunu gösterdi. Waze, Google Haritalar ve popüler bir Çin harita uygulaması var. Artık kullanıcılar tercih ettikleri uygulamayı iPhone’la uğraşmadan kullanabiliyorlar.

Apple önümüzdeki hafta ucuz bir iPad tanıtacak

Apple’ın önümüzdeki hafta daha ucuz bir iPad tanıtacağı bildirdi

Yeni MacBook’lar beklemeyin

Apple, Salı günü eğitim odaklı bir etkinlik düzenliyor ve “öğretmenler ve öğrenciler için yaratıcı yeni fikirler” den geçiyor. Daha önce söylentiler daha ucuz bir MacBook’un geleceğini öne sürerken, Apple’ın önümüzdeki hafta iPad’e odaklanacağı anlaşılıyor. Bloomberg, önümüzdeki hafta yeni eğitim yazılımı ile birlikte “düşük maliyetli bir iPad” in duyurulacağını bildirdi.

Önceden söylentiler, Apple’ın ABD eğitim pazarında hem Google’a hem de Microsoft’a olan kaybını geri çekmeye çalıştığı için bu yıl 259 dolarlık bir iPad modeli sunmaya hazırlanıyor. Daha ucuz bir iPad, özellikle Apple’ın okullardaki ve öğrencilere yapılan cihaz satışlarında önemli bir faktör olduğu için, Apple’ın sınıftaki isteklerini artırmaya yardımcı olmalıdır.

Bloomberg, daha ucuz bir MacBook dizüstü bilgisayarının hala geliştirildiğini ve muhtemelen MacBook Air’i 1000 doların altında değiştireceğini bildirdi. Apple, 2010’dan bu yana MacBook Air’i büyük ölçüde yenilemedi ve halihazırda sattığı model, 999 dolarlık fiyat etiketi göz önüne alındığında büyük ölçüde eskiydi. Bununla birlikte, daha ucuz MacBook yılın ilerleyen saatlerine kadar beklenemez.

iPhone sahipleri neden iPhone X’e yükseltmiyor?

iPhone sahipleri neden iPhone X‘e yükseltmediklerini açıklıyor

Herkes iPhone X‘i sevmiyor

Herkes, geleceğin akıllı telefonu olduğunu düşünmüyor.

Amerika’da dolaşırken insanlara, iPhone X hakkında ne düşündüklerini sorduğumda bunun iyi bir telefon olduğuna inanıyorum şeklinde düşündüklerini gördüm. Bir T-Mobile satış elemanının söylediğine göre: “Apple’ın kullanıcıların beğenisine sunacağı heyecan verici olmayan, oldukça pahalı bir telefon.”
Okumaya devam et

Apple’ın AirPower Kablosuz Şarj Cihazı Mart Ayında Gelebilir

Apple‘ın AirPower kablosuz şarj cihazı Mart ayında sevk edileceği yönünde söylentiler oluşmaya başladı.

Apple’ın AirPower kablosuz şarj yastığı hakkında Eylül ayında iPhone X ve iPhone 8’in yanında duyurulduğu için bir miktar söz vardı, ancak MacOtakara tarafından hazırlanan yeni bir raporda, şarj yastığının VentureBeat aracılığıyla Mart ayının ikinci yarısında olacağı iddia edildi.

AirPower şarj yastığının, aynı anda üç farklı cihazın şarj edilmesi için destek sunarak diğer kablosuz şarj cihazlarının çoğundan farklıdır. (Açıkçası, Apple bunların bir iPhone, bir Apple Watch Series 3 ve bir çift AirPod olacağını düşünüyor ancak teorik olarak, Qi ile şarj eden üç cihazı da desteklemelidir.) Her zamanki gibi ekstra bir yazılım seviyesi var, IPhone’unuzdaki her üç cihazın şarj düzeylerini göstermesinin yanı sıra şarj etmek için telefonunuzu aşağı yerleştirdiğinizde ekstra animasyonlar da ekleyecek Qi’ler.

MacOtakara’ya göre, aygıtın Apple’ın kendi manyetik şarj paketleriyle çalışacak şekilde tasarlandığı göz önüne alındığında, Apple Watch Series 3’ün şarj olmasını sağlamak için ekstra bir teknoloji var. Raporda, AirPower matının Apple Watch Series 3’ün paspas üzerinde olduğunu belirten belirli bir radyo sinyalini algılayabileceğini ve ardından saatin Qi üzerinden şarj etmesini sağladığını iddia ediyor – Apple Watch ile birlikte çalışan kablosuz Qi şarj cihazlarını bulmanın neden çok zor.

AirPower şarj matının fiyatında henüz bir netlik yok, ancak Apple’ın web sitesinde hala 2018’de bir süre daha sonra ortaya çıkacağını iddia ediyor. Mart tarihi ayrıca, Apple önceki yıllarda olduğu gibi bir Mart donanım olayı gerçekleştirecek olursa mantıklı olacak; bu olay ayrıca haftanın başında söylenen yeni iPad’leri de içerebilir.