Etiket arşivi: Airnbnb Haberleri

Airbnb, Google’dan yeni CTO getiriyor

Airbnb‘nin önümüzdeki iki yıl içinde ilk halka arzından önce, konaklama kiralama şirketi yeni bir baş teknoloji görevlisi getirdi. Eskiden Google‘ın mühendislik, uygulama depolama, indeksleme ve hizmet Başkan Yardımcısı Aristotle Balogh, Kasım ayı ortasında Airbnb‘de işe başlıyor.

Airbnb kurucularından Nathan Blecharczyk, daha önce şirketin CTO’su olarak Ocak 2017’ye kadar görev yaptı. O zamandan beri, tüm teknik sorumlulukları gözeten mühendislik başkan yardımcısı görevi ile devam etti. Şimdi, Curtis’in CTO olarak hizmet etmesine yardım ettiği Balogh ile Curtis şirketi terk ediyor.

Curtis, yaptığı açıklamada:

“Ari, misyon ve değerler tarafından yönlendirilen ve tutkulu bir Teknoloji Uzmanı olarak öne çıktı”
“Geçmişte birlikte çalıştık ve eylemlerinde liderliğini gördüm. Airbnb‘ye büyük bir deneyim ve perspektif getirecek.”

şeklinde konuştu.

Airbnb sözcüsü Tim Rathschmidt, Techcrunch’a e-posta yoluyla verdiği demeçte, Curtis, Airbnb‘yi bir süredir terk etmeyi düşünüyor şeklinde konuştu.

Balogh’un Airbnb‘deki yeni rolünde, Airbnb CEO’su Brian Chesky’ye rapor verecek ve önde gelen altyapı, bilgi güvenliği, BT, ödemeler için mühendislik, güven ve toplum desteği ile görevlendirilecek.

Chesky, yaptığı açıklamada, “Ari’nin Airbnb‘ye CTO olarak katılmasından heyecan duyuyorum” dedi. “Toplumumuzu yaptığımız her şeyin merkezinde ve yaptığımız her teknik kararın merkezinde tutmak için güçlü bir vizyona sahiptir ve liderlerin geliştirilmesi ve kapsayıcı bir kültürün beslenmesi konusunda inanılmaz bir sicili vardır.”

Bu yılın başlarında, Airbnb, şirketin geleceği üzerinde Chesky ve Tosi arasındaki gerginliği bildirdikten sonra, şirketten ayrılan baş mali Görevlisi Laurence Tosi ile yönetici bir sarsıntıya sahipti. Aynı zamanda Airbnb, eski baş iş işleri ve hukuk subayı Belinda Johnson’u, baş işletme müdürü rolüne terfi etti.