Aylık arşivler: Mayıs 2012

Kırlent Modelleri

Galiba evinizde değişiklik zamanı geldi. Fakat çok kapsamlı değişikler yapacak kadar bütçeniz ve zamanınız yoksa, bu kırlent modelleri ile tek bir dokunuşla evinizi baştan oluşturabilirsiniz. Bir çok renk, desen, motif ve elişi kırlent örnekleri ile evlerinde mükemmel tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Evlerinize Harika Dekoratif Kırlent Örnekleri

Koltuklarınızda televizyon izlerken rahat rahat başınızı koyup, ayağınızı uzatabileceğiniz harika kırlent modellerine aşağıdaki seçeneklerden birisi seçerek yapabilirsiniz. Birçok marka çeşit çeşit kırlentlerin üretimini yapmaktadır. Ayrıca elişi, çeyiz satışı yapan züccaciyelerden de bu kırlentleri temin edebileceğinizi hatırlamak isteriz. Özellikle gül, çiçek tarzındaki işlemeler oldukça güzel duruyor. Tabi burada renk konusuda önemli bir faktör olacaktır. Genel olarak aşağıda sizlere sunduğumuz örneklerde beyaz, gri ve kırmızı tonların hakim olduğunu göreceksiniz. Kumaş kırlent ve etamin kırlent modelleri ile de farklı farklı görünümler oluşturabilirsiniz.

Bu güzel modelere detaylı olarak bakabilmek için 1. sıradaki resme tıklayınız, resim büyüdükden sonra  ise diğer modellere geçebilmek için resmin üzerine tıklayabilirsiniz.

Diadora Krampon Modelleri

Birçok markanın üretmiş olduğu kramponları sizlere tanıttık. Sağ taraftaki Google arama motorunu kullanıp, site içi arama yaparak puma, adidas, nike, lotto gibi ünlü spor malzemeleri üreten markaların kramponlarına ve fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Şimdi sizlere pek çeşit olmasada spor malzemeleri piyasasında adı geçen, bilinen Diadora markasının bir kaç kramponunu gösteriyoruz.

Diadora krampon fiyatları 40-100 lira arasındadır.

Lotto Krampon Modelleri

LOTTO ÜRETİMİ MÜKEMMEL KRAMPONLAR
Lotto belki de piyasada üretilen diğer kramponlara göre en şekil ve tarz modelleri üretiyor desek herhalde yanılmış olmayız. Çünkü kramponlara bakarsanız. Kullanılan malzemeler ve en önemlisi renk tasarımı olarak çok dikkat çekici olduğunu göreceksiniz. Diğer markalar nike, adidas, puma krampon modellerini de site içerisinde bulabilirsiniz. Sağ üst köşedeki “Site içi arama” bölümünü kullanarak diğer markaların kramponlarına ulaşabilirsiniz.

Lotto marka krampon fiyatlarından genel olarak söz edecek olursak;

Araştırmalarımıza göre en ucuz orijinal lotto krampon fiyatı 79 lira

En pahalısı ise Zhero Gravity modeli olan krampon, bunun fiyatı 260 lira ( bir çok renk ve tasarımda çeşit çeşit örnekleri mevcut)

Resimleri daha detaylı incelemek için ilk sıradaki resme tıklayıp, büyütebilirsiniz.

Kilim Modelleri

 

Kilimler, tarihin bir aynası gibidir. Yüzyıllardan bu yana kadar gelen bir tarihin parçası gibidir. Şimdi günümüzde o kadar değerli hala geldi ki binlerce liradan satılarak antika konumuna gelmiştir. Gelişen teknoloji kilimlerin antika olması konusunda en önemli faktör oluyor, desek herhalde yanılmış olmayız.

Çünkü, artık elle işlenen, günlerce, aylarda elemeği göznuru, örgü işi emek verilerek yapılan kilimler kalmadı denecek kadar azalmış durumda. Artık büyük ve teknolojik fabrikalarda 1 gün içerisinde binlerce halı, kilim üretilebiliyor. Şuan günümüzde kadar gelen kilimler bir tarih parçası gibi, her parçasında tarih kokuyor dersek tam anlamıyla durumu sizlere anlatmış oluruz. Birçok renk ve desenlerde olan bu kilimlerden sadece bir kaçını sizlere aşağıda gördüğünüz gibi resim galerisi olarak sunduk. Sizi bu örneklere bakmaya, bir renk ve tarih çümbüşüne davet ediyoruz. Gelin sizde bu tarihe yakında bir bakın.

TARİH KOKAN KİLİMLER

Evinizin en güzel köşelerinde, hatta işyerinizdeki ofinizide, yazıhanenenizde kullanabilirsiniz.

Resimlere bakmak için ilk sıradaki kilim modeline tıklayınız.

Gönen İğne Oya Modelleri

BALIKESİR GÖNEN İĞNE OYA ÖRNEKLERİ

İsmi ile ün salmış iğne oyası denilince Balıkesir Gönen iğne oyaları mı? denilen birbirinden şık, güzel ve bir çok kadar da hamarat eller tarafından yapılmış olan Gönen iğne modellerini sizlere tanıtacağız.

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor. Gönen nedir, nerededir?

Gönen, Balıkesir ilinin 71000 nufüslü bir ilçesidir. Aslında sadece elişi modelleri ile ün salmamıştır. Gönen Kaplıcaları halk arasında oldukça çok bilinen ve bir çok hastalığa iyi geldiği söylenen bir sürü kaplıcaları vardır. Şimdi asıl konumuza gelelim. Bu konuda Gönen ilçesinin nam salmasının en büyük nedenlerinden birisi de; İğne oyalarının bu ilçede ticari amaçla kullanılmasıdır. Tabi ki diğer yörelerde, bölgelerde bu tür elişi örnekleri vardır, yok demiyoruz. Fakat Gönen bu konuda farklı bir konumda kendisine yer vermiş durumdadır.

Bu modeller zor oldukları kadar çok gösterişli ve zarif bir görünüme sahiptirler.

Elemeği göznuru işleri sevenler havlu kenarlarında, fistok örtülerinde, komidinlerde, masa örtülerinde ve genç kızların evlilik öncesi

hazırladıkları çeyizlerinde, bohçalarında sık sık gönen iğne oya örnekleri kullanılmaktadır.

Aşağıda sizler için sunduğumuz modeller arasında da bir çok modele ulaşabilirsiniz.

Eğer bu modellerin herhangi birinin yapılışı biliyor ve bizlere gönderip diğer ziyaretçilerle paylaşmak istiyorsanız. Aşağı tarafta ki yorum bölümünü kullanınız.

Örnekleri büyütmek için ilk sırada bulunan resime tıklayınız. Ardından diğer modellere de geçiş yapılme imkanına sahipsiniz.